Разнообразни и надявам се "интересни" въпроси :)

Всичко останало

Разнообразни и надявам се "интересни" въпроси :)

Мнениеот recycled_bin на 02 Фев 2010, 13:09

Здравейте,

От доста време чета по темата за сателитната телевизия в доста форуми, които ми изглеждат полезни.
Все още съм на етап "четене", тъй като не ми е спешно ... но се надявам в най-скоро време да спретна някаква "постановка", за да си "поиграя".
Бих искал да задам множество разнообразни въпроси, които ми "изкристализираха" докато четях наляво-надясно ... ще се опитам да ги поподредя:

1. Насочил съм се към офсетка (евентуално с мотор), та относно физическата инсталация възможно ли е човек да се справи сам с едно перфораторче и четене, или по-добре да се "наеме" човек, за да свърши тази работа? (предимно ме притеснява първоначалното "насочване", тъй като ми е неясно, въпреки всичко, което изчетох)

2. Интересува ме предимно "бск+hd" (ще си плащам картата) и "sky+hd" (ще се оправям в последствие), та ще ми трябва ли мотор или мога да мина с multifeed?

3. Четейки за бъдещето на irdeto картите в бск, има ли място за притеснение (карта ще си намеря)?

4. Тъй като има вероятност да си "харесам" приемник, който има CI слотове, но не и такива, директно пригодени за irdeto ... какъв ирдето cam модул трябва човек да си закупи (какви са разликите и защо разликите в цените са меко казано огромни)?

5. Относно избора на приемник ... нещата, които ме интересуват са "картина", стабилна работа като "клиент" ("сървър" ще си пускам вероятно отделно), удобство при работа с него и различните "глезотийки" ("ръчкането" не ми е проблем). За момента се оглеждам и чета за vu+ duo (има доста позитивни мнения ... засега!), ipbox 9900hd (няма почти никаква информация в нета), azbox premium plus (въпреки негативните ревюта, ако е стабилен клиент, може и да му се "навия") или нещо временно от рода на 91hd/910hd/9000hd. Има ли смисъл (според това, което сте чели за новите приемници) да се изчаква на този етап или не? Както и дали ще се появят за продажба скоро тука или ще трябва да плащаме едни грешни 20-30 eur за доставка от чужбина? :)
(допълнение: не искам dreambox, причините нямат значение ...)

6. Каква е далаверата от hardware blindscan и има ли смисъл в нашите условия, тъй като виждам има доста списъци с транспондери и програмите към тях?

7. Заглеждайки irdeto client/server ci картите (пр. diablo wifi) ... има ли някаква уловка тъй като ми се вижда доста "по-безболезнено" и "по-лесно" отколкото през различните видове приемници?

8. Заглеждайки goldwafer картите ... нещо не ми е ясна постановката - можеш да си "клонираш" картата, за да не ти се налага приемника да е "клиент"?

9. Ако се ползва USB четец, съответният сървър върви ли безпроблемно на "чист" линукс (независимо дали стара машина или embedded, пр. alix), или се нуждае от някаква специфична функционалност, присъща на чиповете на специализираните сателитни приемници?

10. Ако съответно отговорът на "9." е "няма проблеми", то едно "безшумно" PC в "удобна" кутия + dvb-s2 карта (каква?) няма ли да е по-добър вариант от всичките видове приемници с техните перипетии и проблеми, за които чета (дори и да излезе малко по-скъпо) ... или съответният софтуер (e2? или друг?) просто не е удобен и не "става"?

Благодаря предварително за всички отговори! :)

Поздрави,
recycled_bin
recycled_bin

Re: Разнообразни и надявам се "интересни" въпроси :)

Мнениеот emosat на 17 Апр 2010, 20:06

Булсатком вече се гледа и с емулатор.Има и HD приемници,които отварят без карта.
Аз лично се набутах с Echosmart 7109 HD,но за сега съм "в чакалнята".
Аватар
emosat

Назад към ВСИЧКИ ДРУГИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ